Огляд роботи делегації України в Раді Безпеки ООН 5-11 вересня 2016 року

Огляд роботи делегації України в Раді Безпеки ООН 5-11 вересня 2016 року

1. 1-5 вересня заступник Постійного представника України при ООН Юрій Вітренко в складі делегації Ради Безпеки ООН взяв участь у візиті до Південного Судану. Візит мав на меті пошук шляхів стабілізації безпекової та політичної ситуації в цій африканській країні.

У ході візиту делегація РБ ООН провела зустрічі з президентом Південного Судану, членами уряду, представниками громадянського суспільства, а також керівництвом Місії ООН в Південному Судані. Делегація РБ ООН також відвідала табори захисту цивільних осіб в мм. Джуба та Вау.

За підсумками візиту делегація РБ ООН та Перехідний уряд національної єдності Південного Судану ухвалили спільне комюніке, в якому, зокрема, південносуданська влада надала згоду на розгортання в країні Регіональних сил захисту, зобов'язалася неухильно виконувати положення мирної угоди, а також усунути перешкоди для діяльності Місії ООН та міжнародних гуманітарних організацій.

Ситуація в Південному Судані була також обговорена з представниками Міжурядової організації з питань розвитку та Африканського Союзу під час відвідання делегацією РБ ООН м. Аддис-Абеба (Ефіопія).

2. 6 вересня РБ ООН провела закриті консультації щодо запуску 5 вересня в КНДР трьох балістичних ракет середнього радіусу дії на порушення резолюцій Ради. . За результатами консультацій РБ ООН схвалила заяву для преси із засудженням порушення КНДР низки резолюцій РБ ООН, наголосом на готовності РБ ООН до політико-дипломатичного врегулювання ситуації та закликом до усіх держав-членів ООН забезпечити повну і ефективну імплементацію санкційного режиму стосовно Пхеньяна.

Того ж дня РБ ООН одноголосно прийняла резолюцію 2306 (2016), якою внесла зміни до Статуту Міжнародного трибуналу для колишньої Югославії. Зміни нададуть можливість призначати на тимчасовій та ad hoc основі суддів до Апеляційної палати МКТЮ.

8 вересня РБ ООН ухвалила заяву для преси щодо ситуації в Ємені, в якій висловлюється підтримка зусиллям Спецпредставника Генсекретаря ООН І.Уд Шейх Ахмеда, а також міститься заклик до сторін конфлікту відновити переговори та поновити режим припинення вогню. В заяві наголошується на тому, що будь-які нові політичні механізми мають бути створені виключно в рамках зусиль під патронатом ООН.

9 вересня відбувся четвертий тур індикативного голосування щодо кандидатур на посаду наступного Генерального секретаря ООН.

Того ж дня РБ ООН розглянула ситуацію в Західній Сахарі.

Того ж дня РБ ООН провела термінові консультації щодо чергового незаконного ядерного випробування в КНДР. Усі члени РБ були одностайними в засудженні дій КНДР, наголосивши на порушенні Пхеньяном режиму нерозповсюдження ядерної зброї. За результатами консультацій РБ ООН схвалила заяву для преси, в якій, зокрема, відзначено, що члени РБ розпочинають роботу з вироблення додаткових заходів стосовно КНДР відповідно до статті 41 Глави VII Статуту ООН.

3. 9 вересня під головуванням Постійного представника України при ООН Володимира Єльченка відбулося засідання Комітету РБ ООН 2127 (2013) щодо Центральноафриканської Республіки за участю делегацій ЦАР та інших країн регіону. Під час заходу відбувся обмін думками стосовно піврічного звіту Групи експертів ООН щодо ЦАР, зокрема в частині дотримання сусідніми країнами санкційного режиму щодо ЦАР.

4. На тижні 12-18 вересня РБ ООН планує розглянути:

- ситуацію в Сирії (13 вересня);

- ситуацію в Південному Судані (13 вересня);

- ситуацію в Лівії (14 вересня);

- ситуацію в Афганістані (14 вересня);

- ситуацію на Близькому Сході (15 вересня).