Звернення Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з нагоди відзначення Дня Організації Об’єднаних Націй

Звернення Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з нагоди відзначення Дня Організації Об’єднаних Націй

24 жовтня 1945 року набув чинності Статут Організації Об’єднаних Націй. Саме цей день вважається офіційною датою народження найбільшої міжнародної організації в світі.

Україна як один із засновників ООН беззастережно відстоює принципи суверенної рівності, необхідності виконання взаємних зобов’язань, мирного врегулювання спорів, утримання від погрози силою чи застосування сили.

Для нас це не порожні слова. За ці цінності віддали свої життя численні захисники нашої Батьківщини, які загинули в неоголошеній війні, нав’язаній нам Росією.

Ми вбачаємо свій обов’язок у захисті принципів, які були покладені в основу Статуту ООН, і які безцеремонно порушує одна з країн-членів ООН.

За останні роки багато чого зроблено на «українському напрямі». Схвалено низку резолюцій щодо територіальної цілісності України та захисту прав людини, в яких Росія визнається державою-агресором, а Автономна Республіка Крим та м.Севастополь – тимчасово окупованими територіями України. В нашій державі започаткувала свою діяльність Моніторингова місія ООН з прав людини. Спільно з Урядом України реалізуються програми допомоги вимушеним переселенцям.

Окрім більш активного залучення ООН до протидії російській агресії проти нашої держави, Україна спрямовує свої зусилля в Організації також на внесення конструктивного внеску у справу забезпечення міжнародного миру і безпеки.

Надзвичайно активним було членство України в Раді Безпеки ООН у 2016-2017 рр. За нашої ініціативи схвалено першу в історії РБ ООН резолюцію щодо захисту критичної інфраструктури від терористичних загроз, питання конфліктів на Європейському континенті повернуто до поточного порядку денного РБ, реалізовано низку інших ініціатив. Нині триває продуктивна робота України в Раді ООН з прав людини. Наступного року розпочнемо трирічне членство в Економічній і Соціальній Раді ООН.

ООН залишається центральним елементом існуючої системи світового правопорядку. І наш обов’язок як членів міжнародного співтовариства – зміцнити та покращити її ефективність, вдосконалити відповідні внутрішні процедури та механізми. Якби не було ООН, її потрібно було би вигадати.

Переконаний, що сьогодні ООН та її Статут вимагає всебічної підтримки та захисту. Саме цьому завданню ми маємо приділяти пріоритетну увагу, оскільки безумовне додержання Статуту усіма без виключення державами-членами є запорукою успіху діяльності ООН та гарантією миру і безпеки в світі.