Огляд роботи делегації України в РБ ООН 26 грудня 2016 р. - 8 січня 2017 р.
29 грудня
Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію 2335 (2016) щодо технічного продовження процесу завершення програми "Нафта в обмін на продовольство" в Іраку. Процес пролонговано на 6 місяців.
30 грудня
Відбулися закриті консультації РБ ООН щодо політичного врегулювання в Сирії, під час яких РФ внесла на розгляд членів Ради проект резолюції про схвалення російсько-турецьких домовленостей щодо встановлення загальнонаціонального режиму припинення вогню в Сирії.
31 грудня
РБ ООН ухвалила резолюцію 2336 (2016), якою взяла до відома домовленості між Росією та Туреччиною щодо припинення вогню в Сирії.
1 січня
Розпочали членство в Раді Безпеки обрані в червні минулого року Болівія, Ефіопія, Італія, Казахстан і Швеція. Вони замінили в РБ Анголу, Венесуелу, Іспанію, Малайзію і Нову Зеландію, які завершили своє дворічне членство.
РБ ООН ухвалила заяву для ЗМІ, в якій рішуче засудила терористичний акт 1 січня в одному з нічних клубів Стамбула (Туреччина). В заяві наголошено, що тероризм у всіх його проявах є головною загрозою для міжнародного миру і безпеки, а також підтверджено необхідність боротьби всіх держав з тероризмом усіма наявними засобами відповідно до Статуту ООН та інших зобов’язань згідно з міжнародним правом.
3 січня
РБ ООН схвалила тимчасову програму своєї роботи на січень під головуванням Швеції. Окрім планових питань, у січні РБ ООН проведе двоє відкритих дебатів – щодо запобігання конфліктам та підтримання миру (10 січня, на міністерському рівні) та щодо ситуації на Близькому Сході, включно з палестинським питанням (17 січня, традиційні щоквартальні дебати).
4 січня
Відбулися закриті консультації РБ ООН з проблематики сирійської хімічної зброї (ХЗ). Головним питанням обговорення було забезпечення відповідальності за застосування ХЗ в САР, у т.ч. французько-британська ініціатива щодо резолюції РБ ООН про запровадження цільових та секторальних санкцій стосовно Сирії.
РБ ООН ухвалила заяву для ЗМІ щодо оголошення результатів президентських виборів на Гаїті. РБ ООН закликала усі політичні сили визнати остаточні результати виборів та утримуватися від насильства. Члени Ради висловили також сподівання щодо якнайшвидшого здійснення запланованої Стратегічної оціночної місії стосовно ситуації на Гаїті й отримання її рекомендацій щодо майбутньої присутності і ролі ООН у країні.
Відбувся позачерговий розгляд РБ ООН питання гуманітарної ситуації навколо м.Мосул (Ірак). Зокрема, було обговорено питання зростання кількості внутрішньо переміщених осіб, зумовлене інтенсифікацією другої фази військової операції іракських та коаліційних сил зі звільнення міста від ІДІЛ, а також можливі способи реагування міжнародної спільноти на вказану ситуацію.
РБ ООН схвалила заяву Голови РБ ООН щодо ситуації в ДР Конго, в якій привітала підписання всеохоплюючої та інклюзивної політичної угоди між провладною партією та опозицією у м.Кіншаса 31 грудня 2016 р. і закликала до її якнайшвидшої імплементації відповідно до Конституції ДРК та резолюції РБ ООН 2277 (2016).
5 січня
Відбулося перше засідання Комітету РБ ООН 1591 щодо Судану під головуванням України, під час якого Група експертів представила звіт про роботу в 2016 р. Україна головуватиме в Комітеті впродовж 2017 р.
РБ ООН схвалила заяву для ЗМІ у зв’язку із загибеллю двох миротворців зі складу Багатопрофільної комплексної місії ООН із стабілізації в ЦАР (MINUSCA). РБ ООН засудила збройний напад на конвой MINUSCA 4 січня 2017 р., наголосивши, що напади на миротворців можуть бути кваліфіковані як воєнні злочини, а також закликала уряд країни провести розслідування та притягнути винних до відповідальності.
8 січня
РБ ООН ухвалила заяву для ЗМІ, в якій засудила терористичну атаку в Єрусалимі та закликала до боротьби з тероризмом у будь-яких його формах і проявах.
На тижні 9-15 січня на розгляді РБ ООН перебуватимуть такі питання:
- відкриті дебати міністерського рівня щодо запобігання конфліктам та підтримання миру (10 січня);
- брифінг та закриті консультації щодо діяльності Місії ООН в ДРК (11 січня);
- брифінг та закриті консультації щодо ситуації в Колумбії (11 січня);
- брифінг та закриті консультації щодо діяльності Змішаної операції ООН-АС в Дарфурі (11 січня);
- брифінг та закриті консультації щодо миру та безпеки в Африці (11 січня);
- брифінг та закриті консультації щодо діяльності Офісу ООН у Західній Африці (12 січня).