Огляд роботи делегації України в РБ ООН 20-26 лютого 2017 р.
20 лютого
РБ ООН ухвалила заяву для ЗМІ, в якій засудила терористичний акт 19 лютого на ринку в Могадішо (Сомалі), внаслідок якого загинули щонайменше 39 осіб і низка отримала поранення.
РБ ООН ухвалила заяву для ЗМІ у зв’язку зі смертю Постійного представника РФ при ООН В. Чуркіна
21 лютого
Під головуванням Міністра закордонних справ України П. Клімкіна РБ ООН провела відкриті дебати міністерського рівня з проблематики конфліктів у Європі. У ході засідання делегація України довела докладну інформацію щодо деструктивної ролі РФ у триваючих та «заморожених» конфліктів у Європі, агресії РФ проти Україні, а також внесла низку ініціатив із залучення ООН до врегулювання російсько-українського конфлікту. З більш детальною інформацією про дебати можна ознайомитися тут.
22 лютого
У РБ ООН відбувся відкритий брифінг Діючого голови ОБСЄ, Міністра закордонних Австрії С. Курца, в ході якого він поінформував про пріоритети Австрійського головування в ОБСЄ у 2017 році. Значна увага у ході засідання була приділена російсько-українському конфлікту та можливим шляхам його розв’язання.
РБ ООН рішуче засудила терористичний акт, скоєний 16 лютого в столиці Іраку Багдаді, внаслідок якого загинуло 50 осіб та багато інших отримали поранення.
Відбувся брифінг та закриті консультації РБ з проблематики гуманітарної ситуації в Сирії.
РБ ООН розглянула діяльність Місії ООН з референдуму в Західній Сахарі.
Українське головування поінформувало членів РБ ООН про результати зустрічей зі Спецпосланником Прем’єр-міністра та Головою Парламенту Гвінеї-Бісау, які відбулися 15 та 16 лютого 2017 року у продовження консультацій РБ щодо ситуації в Гвінеї-Бісау та діяльності Інтегрованого офісу ООН з миробудівництва в Гвінеї-Бісау (ЮНІОГБІС).
23 лютого
РБ ООН одностайно ухвалила резолюцію 2342 (2017), якою продовжила санкції та мандат Групи експертів санкційного Комітету 2140 щодо Ємену на один рік.
РБ ООН одностайно схвалила резолюцію щодо продовження мандата ЮНІОГБІС на один рік.
Відбулися закриті консультації РБ ООН щодо ситуації в Південному Судані та діяльності Місії ООН у цій країні. Члени РБ висловили занепокоєння у зв’язку з оголошенням ООН стану голоду в країні, який виник як наслідок збройного конфлікту, та обмеженням роботи гуманітарних організацій.
На закритих консультаціях РБ ООН розглянула ситуацію в Демократичній Республіці Конго.
24 лютого
Відбулися закриті консультації РБ ООН з проблематики сирійської хімічної зброї, у ході яких був представлений п’ятий звіт Спільного механізму ООН-ОЗХЗ з розслідування (СМР).
РБ ООН ухвалила заяву для ЗМІ щодо ситуації в Демократичній Республіці Конго, в якій рішуче засудила серйозні порушення міжнародного гуманітарного права місцевими збройними угрупованнями в регіоні Казаї, з одного боку, та вбивства мирних жителів військовослужбовцями Збройних Сил ДРК, з іншого.
Відбувся організований Україною як Головою в РБ ООН у лютому протокольний захід для членів РБ за участю Генерального секретаря ООН. Під час заходу А. Гутерріш поінформував про своє регіональне турне країнами Близького Сходу та Північної Африки. Захід дозволив у форматі неформальної дискусії обговорити актуальні питання міжнародної та регіональної безпеки, а також сприяв зміцненню діалогу з новим Генеральним секретарем.
На тижні 27 лютого — 5 березня на розгляді РБ ООН перебувають такі питання:
— брифінг щодо ситуації в Косово (27 лютого);
— закриті консультації щодо діяльності санкційного комітету РБ ООН 1718 (КНДР) (27 лютого);
— брифінг щодо підсумків роботи РБ ООН в лютому (28 лютого);
— голосування щодо проекту резолюції про хімічну зброю в Сирії (28 лютого);
— консультації щодо затвердження програми роботи на березень (1 березня);
— регіональне турне делегації РБ ООН державами озера Чад (Нігерія, Нігер, Камерун, Чад (2–7 березня).
З 1 березня розпочинається головування Великої Британії в РБ ООН.