Огляд роботи делегації України в РБ ООН 27 березня - 2 квітня 2017 р.
27 березня
Делегація України взяла участь у неформальному засіданні Ради Безпеки ООН за формулою Арріа на тему «Збільшення ролі жінок у попередженні та посередництві глобальних конфліктів: створення мережі жінок медіаторів Середземноморського регіону», організованому делегаціями Італії та Великої Британії.
28 березня
РБ ООН на закритих консультаціях розглянула щоквартальну доповідь про діяльність Сил ООН із спостереження за роз’єднанням.
РБ ООН провела закриті консультації щодо розгляду ситуації в Західній Сахарі та діяльності Місії ООН в цьому регіоні.
Заступник Генерального секретаря ООН з ОПМ Е. Ладсус поінформував про підсумки своїх візитів в Малі та Південний Судан на початку березня.
У ході закритих консультацій РБ ООН Україна порушила питання подальшого загострення ситуації в Абхазії та Південній Осетії (Грузія) внаслідок провокаційних дій РФ. Делегація України, зокрема, засудила проведення т. зв. «парламентських» виборів в Абхазії та заплановані на 2017 рік т. зв. «референдуми» на території Південної Осетії, а також висловила занепокоєння триваючою мілітаризацією окупованих РФ територій Абхазії та Південної Осетії. За підсумками консультацій українська делегація також запропонувала ухвалити елементи для преси, які б підтверджували суверенітет та територіальну цілісність Грузії. Проте зазначена ініціатива була заблокована делегацією РФ.
29 березня
РБ ООН провела закриті консультації щодо ситуації в Ємені. За підсумками засідання були ухвалені елементи підходу Голови РБ ООН до ЗМІ, в яких було наголошено на важливості вжиття невідкладних заходів для попередження гуманітарної катастрофи в Ємені та, зокрема, провінції Худейда, а також відновленні режиму припинення вогню та поверненні сторін за стіл переговорів.
РБ ООН схвалила заяву для ЗМІ, в якій рішуче засудила вбивство двох членів Групи експертів Комітету РБ ООН 1533 щодо Демократичної Республіки Конго, котрі здійснювали моніторинг за дотриманням санкційного режиму в провінції Касаї (ДРК), і закликала уряд ДРК провести ретельне розслідування цього інциденту з метою притягнення причетних осіб до відповідальності.
30 березня
Відбувся брифінг та закриті консультації РБ ООН з проблематики гуманітарної ситуації в Сирії. За підсумками засідання були ухвалені елементи підходу Голови РБ ООН до ЗМІ, в яких було наголошено на необхідності зміцнення режиму припинення вогню, забезпечення сталого гуманітарного доступу в усі заблоковані та важко доступні райони Сирії, забезпечення захисту медичної інфраструктури та персоналу, а також підкреслено важливість проведення чергового раунду міжсирійських переговорів в Женеві.
31 березня
Делегація України провела неформальне засідання Ради Безпеки ООН за формулою Арріа на тему: «Гібридна війна як загроза міжнародному миру та безпеці». Основними панелістами у ході заходу стали представники академічних кіл, зокрема Норвезького інституту міжнародних справ, Ратгерського університету (США), а також Фонду національних стратегій (Україна), що мають ґрунтовні дослідження з проблематики гібридних війн. Із заявами та коментарями виступили представники делегацій України, США, Великої Британії, Франції, Швеції, Японії, Уругваю, ФРН, Польщі, Естонії, Латвії та інших держав. Проведення зазначеного засідання стало першим обговоренням проблематики гібридних війн в рамках ООН і слугуватиме подальшій активізації дискусії щодо визначення модальностей діяльності РБ ООН з метою протидії цій загрозі міжнародному миру та безпеці. У ході дискусії основна увага була приділена як теоретичним питанням визначення гібридної війни, її сучасних характеристик та загроз, так і аналізу практичних прикладів застосування методів ведення гібридних війн. Значний наголос при цьому був зроблений на триваючій гібридній війні РФ проти України. Відеозвіт про засідання міститься тут.
РБ ООН одноголосно схвалила резолюцію 2348 (2017) щодо продовження мандата Місії ООН зі стабілізації ситуації ДРК до 31 березня 2018 р.
РБ ООН схвалила резолюцію 2349 (2017) щодо регіону басейну озера Чад, яка сприятиме вирішенню існуючих проблем регіону шляхом залучення допомоги міжнародної спільноти.
Під головуванням України відбулися закриті неформальні консультації Комітету РБ ООН, утвореного відповідно до резолюції 2127 (2013) щодо Центральноафриканської Республіки. Під час заходу новопризначена Група експертів ООН щодо ЦАР представила Комітету програму своєї роботи на 2017 р.
Упродовж квітня в РБ ООН головуватимуть США. Окрім планових питань, американське головування запропонувало провести відкритий брифінг щодо діяльності миротворчих операцій та дебати щодо взаємозв’язку між правами людини і дотриманням міжнародного миру і безпеки.
На тижні 3–9 квітня на розгляді РБ ООН перебувають такі питання:
— затвердження програми роботи РБ ООН на квітень (3 квітня);
— брифінг щодо діяльності Змішаної операції АС — ООН в Дарфурі (4 квітня);
— зустріч країн-контрибуторів Місії ООН на Гаїті (4 квітня);
— брифінг та закриті консультації щодо ситуації в Колумбії (5 квітня);
— закриті консультації щодо хімічної зброї в Сирії (5 квітня);
— брифінг щодо діяльності Багатопрофільної інтегрованої стабілізаційної місії ООН в Малі (6 квітня);
— брифінг щодо діяльності миротворчих операцій (6 квітня).