Огляд роботи делегації України в РБ ООН 3-9 квітня 2017 р.
3 квітня
Рада Безпеки ООН схвалила тимчасову програму роботи на поточний місяць, яка була підготовлена американським головуванням. Окрім планових питань, у квітні РБ ООН проведе відкритий брифінг щодо діяльності миротворчих операцій (6 квітня) та відкритий брифінг на рівні міністрів закордонних справ щодо ядерної і ракетної програм КНДР (захід проходитиме 28 квітня під головуванням Державного секретаря США Р. Тіллерсона). На 18 квітня планується проведення дебатів на рівні постійних представників на тему «Права людини і Рада Безпеки ООН».
РБ ООН ухвалила заяву для ЗМІ, в якій рішуче засудила терористичний акт 3 квітня в Санкт-Петербурзі (Російська Федерація).
4 квітня
Відбулося відкрите засідання РБ ООН щодо ситуації в Дарфурі (Судан) та діяльності Змішаної операції Африканського Союзу та ООН у цьому регіоні (UNAMID). Секретаріат ООН та члени РБ ООН констатували стабілізацію безпекової ситуації в Дарфурі, закликали уряд Судану розробити стратегію реінтеграції вимушених переселенців, а також наголосили на необхідності просування політичного процесу. Окремо було обговорено питання переформатування мандата UNAMID.
РБ ООН схвалила заяву Голови РБ стосовно ситуації в Центральноафриканській Республіці. У документі, зокрема, висловлюється занепокоєння активною діяльністю збройних груп на території ЦАР та висловлюється підтримка зусиль президента ЦАР iз стабілізації ситуації в країні.
5 квітня
Відбувся терміновий брифінг РБ ООН з проблематики сирійської хімічної зброї, у ході якого обговорено застосування 4 квітня хімічної зброї на півдні провінції Ідліб. Незважаючи на одностайне засудження таких злочинів, обговорення засвідчило збереження серед членів Ради Безпеки iстотних розбiжностей до оцінки та шляхів врегулювання ситуації.
РБ ООН провела брифінг та консультації щодо ситуації в Колумбії. РБ підтвердила свою повну підтримку мирному процесу в Колумбії, в т. ч. імплементації Остаточної мирнoï угоди, відповідно до резолюції РБ ООН 2261 (2016).
6 квітня
Відбулося відкрите засідання РБ ООН щодо ситуації в Малі та діяльності Багатофункціональної інтегрованої стабілізаційної місії ООН у Малі (MINUSMA). Члени РБ ООН закликали підписантів мирної угоди в Малi від 2015 р. прискорити імплементацію взятих на себе зобов’язань та наголосили на необхідності повного укомплектування MINUSMA для ефективної протидії безпековим загрозам.
РБ ООН схвалила заяву для ЗМІ із засудженням чергового запуску КНДР балістичної ракети 4 квітня у порушення низки резолюцій РБ ООН.
Відбулися закриті консультації РБ ООН з питання сирійської хімічної зброї.
РБ ООН провела ініційований американським головуванням РБ ООН брифінг щодо діяльності операцiй ООН з підтримання миру (ОПМ ООН). Виступаючи перед членами Ради Безпеки, Генеральний секретар Організації підкреслив, що ОПМ ООН залишаються дієвим інструментом ООН у справі підтримання міжнародного миру та безпеки. Усі члени РБ, в т. ч. Україна, одностайно пiдтримали необхідність продовження реформування ОПМ ООН з метою забезпечення їхньоï ефективності. Українська делегація, крiм того, наголосила на потребі належного забезпечення місій персоналом, технікою та фінансовими ресурсами, а також привернула увагу до важливостi включення до мандатiв ОПМ ООН завдань iз захисту цивiльного населення.
7 квітня
Відбувся терміновий брифінг РБ ООН щодо ситуації в Сирії, зокрема в контекстi здiйснення вранцi цього ж дня ракетних ударів ВМС США по авіабазі САР
Аль-Шейрат в провінції Хомс, з якоï 4 квiтня були завданi авiаудари по м. Хан-Шейхун iз застосуванням хiмiчноï зброï. Під час засідання члени РБ заслухали брифінг Дж. Фелтмана, який зробив короткий аналіз послідовності подій у Сирії протягом останніх двох тижнів, що призвели до нанесення ударів США по Сирії.
За винятком делегацій Росії та Болівії, держави-члени РБ ООН засудили хімічну атаку в провінції Ідліб 4 квітня. Значна частина делегацій висловила розуміння щодо авіаударів США. Зокрема, делегація України назвала такі дії адекватними та своєчасними.
На тижні 10–16 квітня на розгляді РБ ООН перебувають такі питання:
— дебати щодо діяльності Місії ООН на Гаїті (11 квітня);
— брифінг щодо ситуації в Сирії (12 квітня);
— голосування щодо проекту резолюції із засудження хімічної атаки в Сирії, а також негайного розслiдування iï обставин (12 квітня);
— брифінг щодо ситуації в регiоні Великих Озер в Африцi (12 квітня);
— голосування щодо проекту резолюції про продовження мандата Місії ООН на Гаїті (13 квітня);
— брифінг щодо діяльності санкційного Комітету РБ ООН стосовно Сомалі та Еритреї (13 квітня).