Огляд роботи делегації України в РБ ООН 24-30 квітня 2017 р.
25 квітня
Відбувся брифінг Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Південному Судані, під час якого члени РБ закликали сторони конфлікту дотримуватися режиму припинення вогню та вжити заходів з метою відновлення виконання Угоди про вирішення конфлікту в Південному Судані від 2015 р.
РБ ООН розглянула ситуацію в Західній Сахарі та діяльність Місії ООН у цьому регіоні. Члени РБ привітали зусилля Генерального секретаря ООН, які мають на меті вирішення ситуації в районі м. Гергерат та просування політичного процесу.
РБ ООН заслухала брифінг Координатора з імплементації резолюції РБ ООН 2231 (2015), Постійного представника Італії при ООН щодо розгляду у форматі резолюції 2231 питання запуску Іраном балістичної ракети середнього радіусу дії 29 січня 2017 р.
РБ ООН обговорила пропозицію Казахстану та Китаю щодо організації візиту РБ ООН до Афганістану та регіону Центральної Азії у липні.
26 квітня
Відбулися консультації РБ ООН щодо розвитку відносин між Суданом та Південним Суданом, діяльності Тимчасових сил ООН із забезпечення безпеки в Аб’єй (UNISFA), а також роботи Комітету РБ ООН 1591 щодо Судану, головування в якому в 2017 році здійснює Постійний представник України. Члени РБ ООН відзначили позитивну роль UNISFA в питанні попередження міжплемінних конфліктів, проте висловили незадоволення низьким рівнем прогресу у вирішенні проблемних питань регіону Аб’єй, зокрема затримкою у створенні спільних перехідних адміністрацій та сил поліції.
РБ ООН погодила проведення у червні під час головування Болівії візиту Радбезу до Гаїті.
27 квітня
Делегація РФ заблокувала внесений делегаціями України та США проект заяви РБ ООН для ЗМІ щодо трагічного інциденту з патрулем СММ ОБСЄ 23 квітня поблизу с. Пришиб в ОРДЛО, в результаті якого один співробітник СММ загинув і довє були поранені.
Відбувся брифінг РБ ООН з проблематики гуманітарної ситуації в Сирії. Більшість членів РБ ООН засудили режим Б. Асада за продовження блокування доставки гуманітарної допомоги в сирійські райони, які контролюються опозицією, а також закликали Росію посилити тиск на Дамаск з метою поліпшення гуманітарної ситуації в країні.
28 квітня
Відбулося міністерське засідання РБ ООН з проблематики денуклеаризації КНДР під головуванням Держсекретаря США Р. Тіллерсона. Участь у заході взяли Генсекретар ООН, керівники зовнішньополітичних відомств семи країн-членів Ради Безпеки та Республіки Корея, заступники міністрів закордонних справ трьох країн-членів Ради. Усі учасники засідання засудили провокативну діяльність Пхеньяна у ядерній та ракетній галузі, що становить загрозу міжнародному миру та безпеці. Дискусія засвідчила готовність РБ ООН активізувати пошук шляхів з недопущення зростання північнокорейської ядерної загрози. Виступаючи в ході засідання, делегація України, зокрема, засудила незаконні ядерні та ракетні випробування КНДР та наголосила на необхідності посилення заходів Ради Безпеки ООН з метою недопущення подальших порушень режиму нерозповсюдження зброї масового знищення з боку Пхеньяна.
РБ ООН ухвалила резолюцію 2351 (2017), якою продовжила мандат Місії ООН з референдуму в Західній Сахарі до 30 квітня 2018 р.
У травні в РБ ООН головування в РБ ООН перебирає Уругвай. Окрім планових питань, уругвайське головування планує провести два засідання у форматі відкритих дебатів: щодо сексуального насильства в конфліктах (15 травня) та щодо захисту цивільного населення, включно з медичним персоналом та медичними закладами, в умовах збройного конфлікту (25 травня, на міністерському рівні).
На тижні 1–7 травня РБ ООН зосередить свою увагу на таких питаннях:
— схвалення програми роботи на травень (1 травня);
— щорічний семінар Ради Безпеки за участю Генерального секретаря ООН (1–2 травня);
— візит делегації РБ ООН в Колумбію (3–6 травня).