Огляд роботи делегації України в РБ ООН 4-10 вересня 2017 р.
4 вересня
Рада Безпеки у форматі позачергового відкритого брифінгу обговорила ядерне випробування КНДР, проведене 3 вересня. Дискусія продемонструвала єдність РБ ООН у засудженні провокативних дій КНДР та підтвердженні необхідності ядерного роззброєння на Корейському півострові, водночас засвідчивши збереження розбіжностей серед членів Ради щодо шляхів протидії північнокорейській ядерній загрозі.
Напередодні брифінгу на прохання Швеції та Японії відбулися термінові консультації у форматі Е10 (непостійні члени РБ ООН) під головуванням України, яка виконує функції координатора Е10 у вересні. Постпред Японії закликав підтримати запровадження нових санкцій у відповідь на чергове ядерне випробування КНДР, що також передбачено п. 29 резолюції РБ ООН 2371 (2017).
5 вересня
РБ ООН одностайно ухвалила резолюцію 2374 (2017) про створення санкційного режиму у зв’язку з порушеннями миру і безпеки в Малі.
В ході засідання РБ ООН делегація Росії повідомила про внесення проекту резолюції Ради Безпеки щодо створення Місії ООН із забезпечення захисту спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі. У відповідь на заяву РФ Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко поінформував членів Ради про позицію України щодо розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі. Він, серед іншого, наголосив на тому, що така місія має бути розміщена на всій тимчасово окупованій території, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону. Крім того, до її складу не мають входити представники держави-агресора — Росії, а параметри майбутньої місії не можуть обговорюватися з бойовиками.
6 вересня
Відбувся відкритий брифінг Комітету РБ ООН, утвореного відповідно до резолюції 2127 (2013) щодо ЦАР, під головуванням України. На заході, в якому також взяли участь делегації ЦАР, регіональних країн та інших держав-членів ООН, відбувся обмін думками стосовно стану імплементації режиму санкцій щодо ЦАР на основі відповідного проміжного звіту Групи експертів ООН.
РБ ООН ухвалила заяву для ЗМІ, в якій засудила напад на Багатофункціональну інтегровану стабілізаційну місію ООН у Малі 5 вересня, в результаті якого загинули двоє миротворців з Чаду та ще двоє отримали поранення.
7-8 вересня
Відбулась 11-а щорічна спільна консультативна зустріч між Радою Безпеки ООН та Радою Миру і Безпеки Африканського Союзув Аддис-Абебі (Ефіопія), в якій узяв участь заступник Постійного представника України при ООН Юрій Вітренко.
8 вересня
Під головуванням України відбулося засідання Комітету РБ ООН 1591 щодо Судану, під час якого Група експертів Комітету представила звіт про свою діяльність у період з 13 березня до 7 серпня 2017 р.
11-24 вересня РБ ООН планує зосередити свою увагу на таких питаннях:
— голосування стосовно оновленого проекту резолюції щодо санкцій проти КНДР (11 вересня);
— брифінг та закриті консультації щодо ситуації в Колумбії (11 вересня);
— закриті консультації щодо діяльності Комітету 1718 щодо КНДР (11 вересня);
— брифінг щодо підсумків візиту делегації РБ ООН до Аддис-Абеби (12 вересня);
— брифінг щодо співробітництва між ООН та Африканським Союзом (12 вересня);
— брифінг та закриті консультації щодо діяльності Місії ООН із сприяння Сомалі (13 вересня);
— брифінг щодо миру та безпеки в Африці (13 вересня);
— ухвалення резолюції про продовження мандата Місії ООН з підтримки Лівії (14 вересня);
— брифінг та закриті консультації щодо діяльності Змішаної операції Африканського Союзу — ООН у Дарфурі (14 вересня);
— дебати високого рівня (саміт) на тему «Миротворчі операції» (20 вересня).