Огляд роботи делегації України в РБ ООН 13-19 листопада 2017 р.
13 листопада
Рада Безпеки ООН провела відкрите засідання у форматі Арріа щодо ситуації у Венесуелі. Більшість членів Ради, в т.ч. Україна, висловили занепокоєння поточним розвитком ситуації в країні, зокрема порушенням прав людини, гуманітарною та соціально-економічною кризою; вони закликали сторони до мирного діалогу та пошуку компромісу.
Паралельно з Генеральною Асамблеєю РБ ООН провела вибори судді до складу Міжнародного суду ООН.
14 листопада
РБ ООН схвалила резолюцію 2385 (2017) щодо продовження мандата Моніторингової групи Комітету РБ ООН 751/1907 щодо Сомалі та Еритреї до 15 грудня 2017 р.
У РБ ООН відбувся брифінг щодо ситуації в Косово. Члени РБ закликали Белград та Приштіну до продовження заходів в рамках виконання домовленостей щодо стабілізації ситуації в Косово та припинення провокаційних дій і ворожої риторики у відносинах. В ході засідання Україна виступила за доцільність збільшення звітного циклу підготовки відповідних доповідей Генерального секретаря ООН і проведення брифінгів РБ ООН (з щоквартального до піврічного), а також за перегляд модальностей Місії ООН в Косово у бік її оптимізації.
15 листопада
РБ ООН одностайно ухвалила резолюцію 2386 (2017) про продовження на шість місяців мандата Тимчасових сил ООН із забезпечення безпеки в Аб'єй (UNISFA)
Відбувся брифінг і закриті консультації РБ ООН щодо ситуації в Судані та діяльності Змішаної операції Африканського Союзу – ООН у Дарфурі (UNAMID). Члени Ради привітали стабілізацію безпекової ситуації в Дарфурі, водночас наголосивши на необхідності поліпшення співпраці між урядом Судану та Місією.
РБ ООН одностайно ухвалила резолюцію 2387 (2017) про продовження на рік мандата Багатопрофільної комплексної місії ООН зі стабілізації в ЦАР (MINUSCA).
16 листопада
РБ ООН провела брифінг і закриті консультації щодо діяльності Місії ООН з підтримки Лівії (UNSMIL) та санкційного Комітету 1970 стосовно Лівії. Члени РБ ООН привітали зусилля Спеціального представника Генерального секретаря ООН Г.Саляме з виконання Плану дій ООН та наголосили на необхідності досягнення сторонами конфлікту компромісів у процесі реалізації Лівійської політичної угоди.
РФ наклала вето на розроблений США проект резолюції РБ ООН про продовження мандата Спільного механізму ООН-ОЗХЗ з розслідування фактів застосування хімічної зброї в САР: «за» проголосували 11 членів РБ, включаючи Україну, «проти» - 2 (РФ та Болівія), «утрималися» - 2 (КНР та Єгипет). Російський проект відповідної резолюції. який був формально внесений на голосування делегацією Болівії не отримав підтримки членів Ради («за» - 4, «проти» - 7, включаючи Україну, «утрималися» - 4). Після засідання Японія запропонувала в якості можливого компромісу винести 17 листопада на голосування проект технічної резолюції про продовження мандата СМР на 30-денний період з метою використання цього часу для пошуку можливого порозуміння із зазначеного питання.
17 листопада
Під головуванням Міністра закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії А.Альфано РБ ООН провела брифінг щодо безпекових викликів в регіоні Середземного моря та можливих шляхів реагування на них міжнародної спільноти.
У контексті пошуку виходу з ситуації, в якій опинилися РБ і ГА через неспроможність обрати члена Міжнародного суду на єдину вакансію, що залишилася після останніх виборів членів цього найвищого судового органу ООН 10 листопада, Велика Британія оголосила про намір внести на розгляд РБ ООН питання щодо скликання Узгоджувальної комісії, передбаченої статтею 12 Статуту Міжнародного Суду ООН, якщо за результатами наступного раунду голосування 20 листопада останню вакансію судді у МС ООН не буде заповнено.
РФ повторно наклала вето на розроблений Японією проект технічної резолюції РБ ООН про продовження на 30 днів мандата Спільного механізму ООН-ОЗХЗ з розслідування фактів застосування хімічної зброї в САР: «за» проголосували 12 членів РБ, включаючи Україну, «проти» - 2 (РФ та Болівія), «утрималися» - 1 (Єгипет).
20-30 листопада РБ ООН планує зосередити свою увагу на таких питаннях:
- брифінг та закриті консультації щодо ситуації на Близькому Сході (20 листопада);
- брифінг та закриті консультації щодо ситуації в Бурунді (20 листопада);
- вибори судді Міжнародного Суду ООН (20 листопада);
- відкриті дебати щодо торгівлі людьми в умовах збройних конфліктів (21 листопада);
- брифінг та закриті консультації щодо діяльності Місії ООН з підтримки Іраку (22 листопада);
- закриті консультації щодо діяльності Місії ООН з референдуму в Західній Сахарі (22 листопада);
- брифінг та закриті консультації щодо ситуації в Сирії (27 листопада);
- брифінг та закриті консультації щодо діяльності Місії ООН в Південному Судані (28 листопада);
- брифінг щодо діяльності іноземних бойовиків-терористів (28 листопада);
- брифінг щодо ситуації на Близькому Сході (29 листопада);
- закриті консультації щодо гуманітарної ситуації в Сирії (29 листопада);
- закриті консультації щодо діяльності Тимчасових сил ООН у Лівані (29 листопада);
- закриті консультації щодо діяльності санкційного Комітету РБ ООН 1718 стосовно КНДР (29 листопада);
- брифінг щодо знищення та контрабанди культурних артефактів терористичними групами та в умовах збройних конфліктів (30 листопада).