У Нью-Йорку презентовано книгу про членство України в Раді Безпеки ООН 2016-2017 років

У Нью-Йорку презентовано книгу про членство України в Раді Безпеки ООН 2016-2017 років

У четвер, 20 грудня, Постійне представництво України при ООН презентувало для іноземного дипломатичного корпусу та співробітників Секретаріату ООН книгу «Україна в Раді Безпеки ООН 2016-2017 рр.».

У книзі зібрані виступи української делегації з усіх питань порядку денного Радбезу ООН – країнових ситуацій в Європі, Азії, Африці, Латинській Америці, на Близькому Сході, проблематики операцій підтримання миру, боротьби з тероризмом, нерозповсюдження зброї масового знищення, захисту цивільних осіб в умовах конфліктів тощо. Окремо висвітлюється період виборів нового Генерального секретаря ООН (2016 р.), а також міститься збірка світлин про найбільш яскраві моменти з робочого життя нашої делегації.

«Упродовж дворічного членства в Раді Безпеки ООН Україна довела здатність брати на себе глобальну відповідальність. Наша делегація була активною під час розгляду всіх питань, що обговорювалися в Радбезі, в т.ч. долучилася до розробки щонайменше 138 резолюцій та 46 заяв, а також очолювала санкційні комітети щодо Ліберії, Центральноафриканської Республіки та Судану. Важливо, що за ініціативи української делегації Рада Безпеки ухвалила першу в своїй історії резолюцію про захист критичної інфраструктури від терористичних загроз. Книга, яку ми маємо честь представити сьогодні, структурувала досвід, набутий під час цього унікального для української дипломатії періоду» - зазначив Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко на урочистому прийнятті з нагоди презентації книги.

Книга «Україна в Раді Безпеки ООН 2016-2017 рр.» буде розповсюджена серед постійних представництва іноземних держав при ООН, закордонних дипломатичних установ України, а також українських профільних вищих навчальних закладів.