ООН та її розгалужена мережа установ забезпечує функціонування багатотисячних операцій з підтримання миру, гуманітарну допомогу для десятків мільйонів постраждалих людей, надання допомоги країнам під час пандемії.

Саме тому, система ООН є найбільшим закупівельником серед міжнародних організацій, проводячи тендери на загальну суму близько 20 млрд. дол. США на рік.

На сьогодні українські підприємства вже мають успішний досвід роботи з Секретаріатом ООН та установами системи ООН. Україна входить до тридцятки найбільших постачальників товарів і послуг ООН.

За останні 8 років обсяг закупівель товарів та послуг структурами ООН в Україні збільшився на 61 % – зі 124,77 млн. доларів США у 2013 році до 200 млн. доларів США у 2020 році. Зростання відбулося завдяки збільшенню у 3,6 рази закупівель товарів, постачання яких зросло з 16,2 до 74,6 млн. дол. США.

Кількість організацій системи ООН, з якими зараз працює український бізнес, зросла з 18 до 21. При цьому, загальна кількість постачальників з нашої країни збільшилася вп’ятеро – з 528 до 1 698.

Проте, потенціал можливостей українського бізнесу для забезпечення потреб ООН на сьогодні далеко не вичерпано. В Україні є багато компаній, що здатні постачати якісні товари і послуги за конкурентоспроможними цінами.